Разлика помеѓу преработките на „Уфрлена согласка“

с
r2.7.1) (Робот: Додава fa:هم‌خوان مکیده
с
с (r2.7.1) (Робот: Додава fa:هم‌خوان مکیده)
[[es:Consonante implosiva]]
[[eo:Injektivo]]
[[fa:هم‌خوان مکیده]]
[[fr:Consonne injective]]
[[ko:내파음]]
[[he:עיצורים מפונמים]]
[[it:Consonante implosiva]]
[[he:עיצורים מפונמים]]
[[ms:Konsonan implosif]]
[[nl:Implosief]]
1.364

уредувања