Разлика помеѓу преработките на „Градска компјутерска мрежа“

с
Робот: Додава tl:Metropolitan area network
с (r2.7.2+) (Робот: Додава tr:Metropol alan ağı)
с (Робот: Додава tl:Metropolitan area network)
[[fi:Kaupunkiverkko]]
[[sv:Metropolitan Area Network]]
[[tl:Metropolitan area network]]
[[ta:பெருநகர் பரப்பு வலையமைப்புகள்]]
[[th:แมน]]
85.496

уредувања