Пегаз (митологија): Разлика помеѓу преработките

с
Робот: Додава jv:Pegasus
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава bn:পেগাসাস)
с (Робот: Додава jv:Pegasus)
[[it:Pegaso (mitologia)]]
[[he:פגסוס]]
[[jv:Pegasus]]
[[kw:Marghkell]]
[[la:Pegasus (mythologia)]]
85.496

уредувања