Разлика помеѓу преработките на „Херсонска област“

Додадени 4.255 бајти ,  пред 8 години
Создадена страница со: {{Инфокутија Област во Украина | име = Херсонска област | изворно име ...
(Создадена страница со: {{Инфокутија Област во Украина | име = Херсонска област | изворно име ...)
(нема разлика)
35

уредувања