Разлика помеѓу преработките на „Луцк“

Додадени 34 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Робот: Додава lv:Lucka)
== Надворешни врски ==
{{Ризница-врска|Lutsk}}
{{Портал|Украина}}
 
* [http://www.visitlutsk.com/en/ Официјална туристичка страница]
* {{cite web|url=http://unknown-ukraine.co.uk/articles/luc%E2%80%99k-ancient-capital-volyn|work=Информации за патување во Луцк|title=Инфо за градот Луцк}} {{en}}
* [http://www.lutsk.ua/ Официјална страница на Луцк] {{en}} {{uk}}
* [http://welcome.lutsk.ua/ Европски Луцк] {{uk}}
* {{Cite Americana|year=1920|LutzkЛуцк}}
 
{{Области во Украина}}