Денис Ричи: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава sl:Dennis Ritchie
[проверена преработка][проверена преработка]
с r2.7.3) (Робот: Додава kk:Деннис Ритчи; козметички промени
с r2.7.3) (Робот: Додава sl:Dennis Ritchie
Ред 146:
[[simple:Dennis Ritchie]]
[[sk:Dennis Ritchie]]
[[sl:Dennis Ritchie]]
[[sr:Денис Ричи]]
[[sh:Dennis Ritchie]]
11.502

уредувања