Разлика помеѓу преработките на „Финале на УЕФА Лигата на шампионите во 1999 година“

нема опис на уредувањето
|team1 = [[ФК Манчестер Јунајтед|Манчестер Јунајтед]] {{flagicon|ENG}}
|score = 2–1
|report = [http://www.uefa.com/uefachampionsleague/history/season=1998/index.html ReportИзвештај]
|team2 = {{flagicon|GER}} [[ФК Баерн Минхен|Баерн Минхен]]
|goals1 = [[Теди Шерингам|Шерингам]] {{goal|90+1}}<br />[[Оле Гунар Солскјер|Солскјер]] {{goal|90+3}}