Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Маниризам“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
r2.7.1) (Робот: Менува fa:رده:تکلف‌گرایی
с (r2.7.1) (Робот: Додава eu:Kategoria:Manierismo)
с (r2.7.1) (Робот: Менува fa:رده:تکلف‌گرایی)
[[es:Categoría:Manierismo]]
[[eu:Kategoria:Manierismo]]
[[fa:رده:شیوه‌گراییتکلف‌گرایی]]
[[fr:Catégorie:Maniérisme]]
[[gl:Categoría:Maneirismo]]
386

уредувања