Разлика помеѓу преработките на „Кечкемет“

Додадени 10 бајти ,  пред 7 години
с
an image has been changed
с (Робот: Додава roa-rup:Kecskemét)
с (an image has been changed)
|image_skyline = Katona József Színház - Kecskemét.jpg
|image_caption = Театарот Јозеф Катона
|image_shield =HUN_Kecskemét_COA Coa_Hungary_Town_Kecskemét.jpgsvg
|coordinates_region =
|subdivision_type = [[Држави во светот|Држава]]
19

уредувања