Разлика помеѓу преработките на „Плаошник“

Додадени 12 бајти ,  пред 8 години
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
 
Светиклиментовиот гроб во новиот храм е на старата гробна конструкција, целиот под стакло, а над него има саркофаг од мермер во кој се наоѓа ковчежето со моштите на свети Климент.
i taka taka
 
== Светиклиментов универзитет ==
Анонимен корисник