Хибридизација (хемија): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Робот: Менува fi:Hybridisaatio)
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Sp3-Orbital.png|thumb|150px|Четири sp³ орбитали.]]
[[Податотека:Sp2-Orbital.png|thumb|150px|Три sp² орбитали.]]