Разлика помеѓу преработките на „Чернобил“

Додаден 2.541 бајт ,  пред 13 години
Нова страница: ''Оваа статија е за градот Чернобил во Украина. За несреќата во Нуклеарната централа Чернобил ...
(Нова страница: ''Оваа статија е за градот Чернобил во Украина. За несреќата во Нуклеарната централа Чернобил ...)
(нема разлика)
4.318

уредувања