Разлика помеѓу преработките на „Сметачка мрежа“

с
r2.7.2) (Робот: Ја менувам tl:Network ng kompyuter во tl:Kalambatang pangkompyuter
с (r2.7.2) (Робот: Ја менувам tl:Network ng kompyuter во tl:Kalambatang pangkompyuter)
[[fi:Tietokoneverkko]]
[[sv:Datornätverk]]
[[tl:NetworkKalambatang ng kompyuterpangkompyuter]]
[[ta:கணினி வலையமைப்பு]]
[[th:เครือข่ายคอมพิวเตอร์]]
4.126

уредувања