Разлика помеѓу преработките на „Жупании во Хрватска“

с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам ro:Cantoanele Croației во ro:Lista cantoanelor Croației
с (r2.7.3) (Робот: Менува sq:Zhupanitë e Kroacisë)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам ro:Cantoanele Croației во ro:Lista cantoanelor Croației)
[[pl:Podział administracyjny Chorwacji]]
[[pt:Condados da Croácia]]
[[ro:CantoaneleLista cantoanelor Croației]]
[[ru:Административное деление Хорватии]]
[[sq:Zhupanitë e Kroacisë]]