Поп-музика: Разлика помеѓу преработките

Додадени 184 бајти ,  пред 9 години
(Инфокутија)
 
== Светски поп ==
* [[Џастин Бибер]]- нај пеач во последните 5 години кај младата публика <3<3<3<3<3<3<3........
 
* [[Мајкл Џексон]] - нарекуван и „крал на поп-музиката“
* [[Ли Рајан]]
* [[Селин Дион]]
* [[One Direction]]- нај група во последните 3 години <3<3<3
* [[Шерил Кол]]
 
Анонимен корисник