Машка кошаркарска репрезентација на СССР: Разлика помеѓу преработките

с
дополнување
с (r2.7.2) (Робот: Менува de:Basketballnationalmannschaft der Sowjetunion)
с (дополнување)
| country_alt = Советский Союз
| fiba_ranking = распадната<sup></sup>
| team colours = белацрвена, синабела, црвенасина
| joined_fiba = ?1947
| logo=||
| fiba_zone = ФИБА Европа
38

уредувања