Разлика помеѓу преработките на „Конфучијанство“

с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам fa:کنفوسیانیسم во fa:کنفسیوس‌گرایی
с (Робот: Менува ckb:کۆنفۆشیckb:کۆنفووشیزم)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам fa:کنفوسیانیسم во fa:کنفسیوس‌گرایی)
[[eo:Konfuceismo]]
[[eu:Konfuzianismo]]
[[fa:کنفوسیانیسمکنفسیوس‌گرایی]]
[[hif:Confucianism]]
[[fr:Confucianisme]]
[[ro:Confucianism]]
[[qu:Ru llup'ina]]
[[ru:Конфуцианство]]
[[rue:Конфуціанство]]
[[ru:Конфуцианство]]
[[sah:Конфуцианизм]]
[[scn:Cunfucianismu]]
[[zh-classical:儒家]]
[[war:Confucianismo]]
[[yi:קאנפוציאניזם]]
[[zh-yue:儒家]]
[[bat-smg:Konfucēnėzmos]]
[[yi:קאנפוציאניזם]]
[[zh:儒家]]
126.810

уредувања