Разлика помеѓу преработките на „Либјахово“

Одземени 52 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
:''За други значења на поимот '''Илинден''' воидете на [[Илинден (појаснување)|појаснителната страница]]''
'''Илинден''' е село во [[Општина Хаџидимово]].
| веб=
}}
 
 
== Географиja и местоположба ==
 
== Личности ==
* [[Димитар Иванов Миленков]], роден 24.8.1924, борец во [[Петтата прилепска бригада]] на [[НОВ]]; <ref>Албум на политическите затворници от Скопскија областен затвор - филиал Идризово 1943 - 1944 г., редакционна колегија под обшта редакција на Д.Соломонов, Издателско-печатна база ЕЦНПКФКС</ref>
 
== Култура и спорт ==