Аглутинативен јазик: Разлика помеѓу преработките

с
Робот: Додава eu:Hizkuntza eranskari
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Додава da:Agglutinerende sprog)
с (Робот: Додава eu:Hizkuntza eranskari)
[[es:Lengua aglutinante]]
[[eo:Aglutina lingvo]]
[[eu:Hizkuntza eranskari]]
[[fa:زبان پیوندی]]
[[fr:Langue agglutinante]]
85.496

уредувања