Разлика помеѓу преработките на „Винстон Черчил“

с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам ms:Sir Winston Churchill во ms:Winston Churchill
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам ms:Sir Winston Churchill во ms:Winston Churchill)
[[xmf:უინსთონ ჩერჩილი]]
[[arz:وينستون تشرشيل]]
[[ms:Sir Winston Churchill]]
[[mn:Уинстон Черчилль]]
[[my:ချာချီ၊ ဆာဝင်စတန်၊ လင်းနတ်၊ စပင်ဆာ]]
6.131

уредување