Разлика помеѓу преработките на „Лукас Подолски“

нема опис на уредувањето
==Кариера==
===Келн===
Подолски ја започнал својата професионална кариера во тимот на [[ФК Келн|Келн]], за кого дебитирал во натпревар од [[БунделигаБундеслига]]та на [[22 ноември]] [[2003]], на возраст од 18 години, во поразот на домашен терен од [[ФК Хамбургер СВ|Хамбургер]] со 1-0. Следната сезона постигнал 24 голови и бил најдобар стрелец во Бундеслига 2, со кој му помогнал на Келн да се врати во Бундеслигата. Сезоната 2005-06 ја завршил со 12 постигнати голови и го привлекол вниманието на голем број клубови како [[ФК Ливерпул | Ливерпул]], [[ФК Баерн Минхен | Баерн Минхен]], [[ФК Хамбургер СВ | Хамбургер]], [[ФК Вердер Бремен | Вердер]] и [[ФК Реал Мадрид | Реал Мадрид]].
 
===Баерн Минхен===