Разлика помеѓу преработките на „Одржлив развој“

с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам cs:Trvale udržitelný rozvoj во cs:Udržitelný rozvoj
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам la:Devolutio durabilis во la:Progressus durabilis)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам cs:Trvale udržitelný rozvoj во cs:Udržitelný rozvoj)
[[bg:Устойчиво развитие]]
[[ca:Desenvolupament sostenible]]
[[cs:Trvale udržitelnýUdržitelný rozvoj]]
[[da:Bæredygtig udvikling]]
[[de:Nachhaltige Entwicklung]]
6.131

уредување