Разлика помеѓу преработките на „Јангцекјанг“

с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам ko:창 강 во ko:장강
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам hy:Յանցզի (գետ) во hy:Յանցզի)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам ko:창 강 во ko:장강)
[[gl:Río Yangtzé]]
[[gan:長江]]
[[ko:창 강장강]]
[[hy:Յանցզի]]
[[hi:यांग्त्सीक्यांग]]
126.672

уредувања