Месна мрежа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:Local area network во tl:Kalambatang ng area lokal
MerlIwBot (разговор | придонеси)
Ред 148:
[[fi:Lähiverkko]]
[[sv:Local Area Network]]
[[tl:KalambatangKalambatan ng area lokal na pook]]
[[ta:குறும்பரப்பு வலையமைப்புகள்]]
[[th:แลน]]
85.496

уредувања