Стар Свет: Разлика помеѓу преработките

Одземени 6 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам fa:دنیای قدیم во fa:بر قدیم
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава fa:دنیای قدیم)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам fa:دنیای قدیم во fa:بر قدیم)
[[es:Viejo Mundo]]
[[eu:Mundu Zaharra]]
[[fa:دنیایبر قدیم]]
[[fr:Ancien Monde]]
[[fy:Alde Wrâld]]
127.214

уредувања