Месна мрежа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 7 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:Local area network во tl:Kalambatang ng area lokal
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Робот: Додава ky:LAN)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:Local area network во tl:Kalambatang ng area lokal)
[[fi:Lähiverkko]]
[[sv:Local Area Network]]
[[tl:LocalKalambatang ng area networklokal]]
[[ta:குறும்பரப்பு வலையமைப்புகள்]]
[[th:แลน]]