Џамија Хасан II: Разлика помеѓу преработките

Одземени 49 бајти ,  пред 9 години
с
Бришење на "Hassan_II_mosque5_(js).jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:INeverCry...
с (Бришење на "Hassan_II_mosque2_(js).jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:INeverCry...)
с (Бришење на "Hassan_II_mosque5_(js).jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:INeverCry...)
<gallery>
<center>
 
Image:Hassan II mosque5 (js).jpg|Фонтана
 
Image:Morocco Africa Flickr Rosino December 2005 82664692.jpg|Внатрешноста на џамијата