Џамија Хасан II: Разлика помеѓу преработките

Одземени 75 бајти ,  пред 9 години
с
Бришење на "Hassan_II_Mosque_in_the_evening_(js).jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна ...
с (r2.7.3) (Робот: Додава az:İkinci Həsən məscidi)
с (Бришење на "Hassan_II_Mosque_in_the_evening_(js).jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна ...)
Image:Hassan II mosque4 (js).jpg|Внатрешноста на џамијата
Image:Hassan II mosque5 (js).jpg|Фонтана
Image:Hassan II Mosque in the evening (js).jpg|Изглед навечер
 
Image:Morocco Africa Flickr Rosino December 2005 82664692.jpg|Внатрешноста на џамијата