Разлика помеѓу преработките на „Сметачка мрежа“

с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам tl:Network ng kompyuter во tl:Network ng komputadora
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам hi:नेटवर्क во hi:संगणक नेटवर्क)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам tl:Network ng kompyuter во tl:Network ng komputadora)
[[fi:Tietokoneverkko]]
[[sv:Datornätverk]]
[[tl:Network ng kompyuterkomputadora]]
[[ta:கணினி வலையமைப்பு]]
[[th:เครือข่ายคอมพิวเตอร์]]
125.999

уредувања