Јужни бантоидни јазици: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам io:Sudala Bantuida lingui во io:Sud-Bantua lingui
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Додава io:Sudala Bantuida lingui)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам io:Sudala Bantuida lingui во io:Sud-Bantua lingui)
[[en:Southern Bantoid languages]]
[[hr:Južni bantoid jezici]]
[[io:Sudala BantuidaSud-Bantua lingui]]
[[pt:Línguas bantóides meridionais]]
[[simple:Southern Bantoid languages]]
127.214

уредувања