Мир: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
Уште старите Римјани се обидувале да го определат мирот.За нив мирот преставувал состојба без војни.Во најширока смисла на зборот , мирот е состојба на хармонија , без никакви конфликти не само помеѓу луѓето , туку и помеѓу и природата.
 
 
 
 
 
{{никулец}}