Мир: Разлика помеѓу преработките

Додадени 3 бајти ,  пред 9 години
Никулец
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(Никулец)
 
Мирот можеме да го повреземе со спокој, хармонија,без конфликти, толеранција, дијлог . Мирот е спротивно од конфликт .
 
 
 
 
 
Анонимен корисник