Разлика помеѓу преработките на „Свети Климент Охридски“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам hr:Kliment Ohridski во hr:Klement Ohridski
с (r2.7.2+) (Робот: Додава hr:Kliment Ohridski)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам hr:Kliment Ohridski во hr:Klement Ohridski)
[[fr:Clément d'Ohrid]]
[[hsb:Swj. Klemens (Kliment) Ohridski]]
[[hr:KlimentKlement Ohridski]]
[[os:Охриды Сыгъдæг Климент]]
[[it:Clemente di Ocrida]]
6.131

уредување