Разлика помеѓу преработките на „Клавдиј Птоломеј“

с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:Tolomeo во tl:Ptolomeo
с (r2.7.2+) (Робот: Менува nds-nl:Ptolemaeus)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:Tolomeo во tl:Ptolomeo)
[[fi:Klaudios Ptolemaios]]
[[sv:Klaudios Ptolemaios]]
[[tl:TolomeoPtolomeo]]
[[ta:தொலெமி]]
[[tt:Клавдий Птолемей]]
6.131

уредување