Нигер (река): Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам hy:Նիգեր գետ во hy:Նիգեր (գետ)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Додава new:नाइजर खुसि)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам hy:Նիգեր գետ во hy:Նիգեր (գետ))
[[gl:Río Níxer]]
[[ko:나이저 강]]
[[hy:Նիգեր (գետ)]]
[[hi:नाइजर नदी]]
[[hsb:Niger (rěka)]]
127.201

уредување