Разлика помеѓу преработките на „Палатица“

Додадени 33 бајти ,  пред 7 години
* [https://maps.google.com/maps?q=%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B0,+%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0&hl=en&ie=UTF8&ll=42.003419,21.050448&spn=0.017317,0.042272&sll=42.013032,21.032628&sspn=0.017314,0.042272&oq=%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8&t=h&hnear=Palatica,+Macedonia+(FYROM)&z=15 Сателитска снимка на Палатица] на Google Maps.
*[http://www.panoramio.com/user/695042/tags/Pallatica Фотографии на Палатица]
 
{{Општина Желино}}
 
[[Категорија:Села во Македонија]]