Разлика помеѓу преработките на „Палатица“

Додадени 4 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
 
==Географија==
Селото се наоѓа во [[Долни Полог]]. Во близина на селото Палатица се наоѓаат селата [[Сараќино]], [[Озормиште]] и [[Требош]], со кое е скоро споено. ТребошПалатица е рамничарско село и е во близина на градот Тетово.
 
== Историja ==