Разлика помеѓу преработките на „Алфред Н'Диаје“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
== Фудбалска кариера ==
=== Почетоци ===
Алфред ја започнал својата кариера во анонимниот клуб УС Вандевр во градот [[Вандевр-ле-Нанси]]. На возраст од 14 години, тој се преселил во еден кварт во [[Нанси]] близу до стадионот на {[[ФК Нанси | истоимената екипа]] за да може да ја продолжи својата кариера играјќи за најголемиот клуб во регионот. По пристигнувањето, Алфред поминувал низ многу проблеми во почетокот, но набрзо станал забележлив по неговата втора сезона во академијата. Во 2006 година, тој го потпишал својот прв професионален договор.
 
=== НенсиНанси ===
Н'Диаје го направил своето деби за тимот во текот на [[Лига 1 2007-08 | сезоната 2007-08]] во [[Француски Лига куп|Лига купот]], на возраст од 17, влегувајќи како замена на полувремето на местото на [[Фредерик Бјанкалани]] во поразот од 0-3 против [[ФК Ленс|Ленс]]. Тоа било и неговиот единствен настап таа сезона, по што тој бил вратен назад во тимот на резервистите, и му помогнал на младинскиот тим на Нанси едвај да избегне испаѓање.