Ќаба: Разлика помеѓу преработките

Додаден 91 бајт ,  пред 10 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
[[Категорија:Ислам]]
[[Категорија:Исламска архитектура]]
[[Категорија:Згради и градби во Саудиска Арабија]]
 
[[ace:Ka'bah]]