Разлика помеѓу преработките на „Стевчо Јакимовски“

нема опис на уредувањето
(средување)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Внимание}}
[[Податотека:Jakimovski.jpg|mini|right|thumb|Стевче Јакимовски]]
 
'''Стевче Јакимовски''' (роден на [[27 август]] [[1960]] година во село [[Подржи Коњ]], [[Крива Паланка]]) е градоначалник на [[општина Карпош]].
Дипломирал на [[Економски факултет|Економскиот факултет во Скопје]] во 1987 година. Бил волонтер, новинар во спортската редакција на Радио Скопје, јануари-јуни 1988 година, потоа во информативно-политичката редакција на втората програма на Радио Скопје, јуни-октомври 1988 година. Потоа, од октомври 1988 година до мај 1990 година бил стручно-политички работник во Претседателството на младина на Југославија.