Разлика помеѓу преработките на „Селевкидско Царство“

с
r2.7.3rc2) (Робот: Ја менувам no:Selevkide-riket во no:Selevkideriket
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Селевкидска Империја на Селевкидска империја презапишувајќи врз пренасочување)
с (r2.7.3rc2) (Робот: Ја менувам no:Selevkide-riket во no:Selevkideriket)
[[nl:Seleucidische Rijk]]
[[ja:セレウコス朝]]
[[no:Selevkide-riketSelevkideriket]]
[[pnb:سلوقی سلطنت]]
[[nds:Seleukiden]]
6.057

уредувања