Југославија: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (Робот: Додава pa:ਯੂਗੋਸਲਾਵੀਆ)
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{внимание}}
[[Податотека:Flag of SFR Yugoslavia.svg|thumb|200px|Знамето на Југославија од 1945 до 1992]]
[[Податотека:AleksandarI-Karadjordjevic.jpg|thumb|200px|Александар I Караѓорѓевиќ - Обединувач на Југословенските народи. Крал на СХС 1921-1929, Крал на Југославија 1929-1934.]]