Разлика помеѓу преработките на „Алфред Н'Диаје“

Одземени 13 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox football biography 3 | playername = Алфред Н'Диаје | image = | dateofbirth = {{birth date and age|df=y|19...)
 
}}
 
'''Алфред Н'Диаје''' (роден на [[6 Март,март]] [[1990 во]], [[Париз]]) е [[Франција|француски]] [[фудбалер]] со [[Сенегал | сенегалско]] потекло кој во моментов игра за [[Англија | англискиот]] клуб [[Сандерленд А.Ф.К. | Сандерленд]] во [[Премиер лига]]та. Тој е подеднакво вешти во играта на две позиции како [[Одбрана (фудбал) | централен одбранбен играч]] и како [[Среден ред (фудбал)|дефанзивен играч од средниот ред]].
 
==Надворешни врски==