Разлика помеѓу преработките на „Француска инвазија на Алжир“

нема опис на уредувањето
Конфликтот завршил со [[анексија]] на Алжир од страна на Франција.
 
[[Категорија:Отомански Алжир]]
[[Категорија:Конфликти во 1830 година]]
[[Категорија:Опсади на Османлиската империја]]
[[Категорија:Опсади на Франција]]
 
[[fr:Prise d'Alger]]