Разлика помеѓу преработките на „Летни олимписки игри 1912“

с
File renamed: File:1912 Olympic games countries.PNGFile:1912 Summer Olympic games countries.png FR 6 Harmonize file names of a set of images (so that only one part of all names differs)
с (File renamed: File:1912 Olympic games countries.PNGFile:1912 Summer Olympic games countries.png FR 6 Harmonize file names of a set of images (so that only one part of all names differs))
== Земји-учеснички ==
 
[[Податотека:1912 Summer Olympic games countries.PNGpng|thumb|240px|Учесници, зелена- земји- учеснички кои и претходно учествувале на Олимписките игри, сино- земји- учеснички коишто за прв пат учествуваат]]
 
На Летните олимписки игри - 1912 во Стокхолм учествувале натпреварувачи од следните 28 земји:
175

уредувања