Разлика помеѓу преработките на „Мехомија“

Додадени 46 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.3) (Робот: Додава uk:Разлог)
'''Разлог''' е град во [[Пиринска Македонија]], [[Бугарија]].
 
Тој се наоѓа во административната единица [[Благоевградска област|Благоевград]] и е во близина на [[Банско (Бугарија)|Банско]]. До [[1925]] година, градот се нарекувал '''Мехомија'''.
 
{{Бугарија-гео-никулец}}
Анонимен корисник