Сојузни држави и територии на Австралија: Разлика помеѓу преработките

[проверена преработка][проверена преработка]
== Надворешни врски ==
* [http://citymayors.com/government/aus_locgov.html За управата на сојузните држави и територии на Австралија] - CityMayors {{en}}
{{Океанија по тема|Административна поделба на}}
 
[[Категорија:Сојузни држави и територии на Австралија| ]]
[[Категорија:Административна поделба на Австралија]]