Разлика помеѓу преработките на „Векторски простор“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам af:Wektorruimte во af:Vektorruimte
с (r2.7.2) (Робот: Додава lo:ເວັກເຕີ)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам af:Wektorruimte во af:Vektorruimte)
[[Категорија:Теорија на групите]]
 
[[af:WektorruimteVektorruimte]]
[[ar:فضاء متجهي]]
[[bn:সদিক রাশির বীজগণিত]]