Разлика помеѓу преработките на „Делос“

Додадени 144 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
:''За планината видете [[Делос (планина)]]''.
{{Infobox Greek Isles
 
{{Инфокутија грчки острови
|име = Дилос
|изворно_име = Δήλος
|слика = Delos2.jpg
|титл = ArchaeologicalАрхеолошки siteлокалитет of DelosДелос
|мапа = GR_Delos.PNG
|координати = {{coord|37|23|N|25|15|E}}
|ланец = CycladesКиклади
|острови =
|површина = 40
|највисок_врв = Mt. Kynthos Китнос
|елевација = 112
|периферија = [[SouthЈужен AegeanЕгеј]]
|префектура = [[CycladesКиклади]]
|главен_град =
|население = 14
13.850

уредувања