Разлика помеѓу преработките на „Белорусија“

Додадени 4 бајти ,  пред 7 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:Belarus во tl:Biyelorusya
с (r2.7.2) (Робот: Додава ts:Belarus)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:Belarus во tl:Biyelorusya)
[[fi:Valko-Venäjä]]
[[sv:Vitryssland]]
[[tl:BelarusBiyelorusya]]
[[ta:பெலருஸ்]]
[[roa-tara:Russie Vianghe]]
1.760

уредувања